Actueel

Mijn buitenlandstage in Bayern

Mijn buitenlandstage in Bayern

24 juli 2026 08:30 uur

Vanuit school kreeg ik de mogelijkheid om een buitenlandstage te doen. Ik wilde altijd al graag naar Zuid Duitsland, het echte Fleckvieh gebied. Ik wist alleen niet goed waar ik moest beginnen met zoeken, dus vroeg ik Bayern Genetik of zij mij konden helpen bij het vinden van een stagebedrijf. Dat is gelukt en zo kwam ik terecht bij de familie Gasteiger.

Ik heb hier een geweldige tijd gehad. Ik had het niet beter kunnen treffen: een heel leuk gezin, een prachtig bedrijf en een schitterende omgeving. Vanaf het eerste moment werd ik opgenomen door de familie en hun vrienden. Ik werd overal mee naartoe genomen en overal bij betrokken, waardoor ik me direct thuis voelde.

Een van de mooiste ervaringen was het jongvee naar de Alpenweide (alm) brengen. Het omhoog brengen van het jongvee is echt bijzonder. Het is een groot gebeuren waarbij familie en vrienden helpen, want daar zijn behoorlijk wat mensen voor nodig. Bij de familie Gasteiger gingen maar liefst 44 stuks jongvee naar boven. Het is mooi om te zien hoe iedereen meehelpt. Dat zie je trouwens vaker in Zuid Duitsland. De alm zelf is prachtig. Ik ben er meerdere keren geweest en elke keer ontdek je weer iets nieuws. De natuur blijft je verbazen.

Ook de kalvermarkten, veilingen en koeienshows waren geweldige ervaringen. Xaver Gasteiger is actief binnen het Zuchtverband en helpt mee op de kalverveilingen. Ik ben drie keer met hem mee geweest. Het was mooi om te zien hoe het Fleckvieh kalf daar wordt gewaardeerd en welke prijzen ervoor worden betaald. De vraag naar de kalveren is groot. Ook de koeienshows blijven indrukwekkend. De koeienveiling was eveneens een mooie ervaring. Net als bij de kalveren zie je ook hier hoe geliefd Fleckvieh koeien zijn. Ik heb het ontzettend naar mijn zin gehad en nog veel meer mooie dingen meegemaakt. Dit zijn slechts een paar van de hoogtepunten van mijn stage.

Groeten van Karin Klessens.














     

Wat zeggen de boeren?

Person 1
"Ik ga vol voor Fleckvieh van Bayern Genetik!"
Henk Hilhorst - melkveehouder Lees verder
Person 2
"Deze koeien passen gewoon bij ons"
Mark Baltes – melkveehouder Lees verder
Person 3
"Wij houden gewoon van mooie koeien met een goede melkproductie"
Familie Harbers - Ruesink, Melkveebedrijf Braakman Lees verder